Pro školy

Přijetí dítěte - cizince do MŠ

Jaké doklady musím jako ředitel/ka mateřské školy vyžadovat?

Je rozdíl v podmínkách pro žáky ze členských zemí EU a zemí mimo EU?

Jaké doklady musím jako ředitel/ka mateřské školy vyžadovat?

  • Prokázání oprávněnosti k pobytu nad 90 dní (EU občan nepotřebuje, ostatní - průkaz o povolení k pobytu)

  • Potvrzení od lékaře
  • Rodný list/pas dítěte
  • Pas/OP rodiče
  • Doklad o bydlišti

/Pozn. Doklad o oprávněnosti pobytu ani lékařské vyjádření se nevyžaduje pro povinný předškolní ročník./

Rodné číslo: nemá-li dítě zatím přidělené rodné číslo Ministerstvem vnitra ČR, škola postupuje jak uvedeno zde ►►►

Je rozdíl v podmínkách pro žáky ze členských zemí EU a zemí mimo EU?

§§§ Cizinci, kteří jsou občany EU a kteří jsou rodinnými příslušníky občanů EU, mají přístup k předškolnímu vzdělávání a školnímu stravování v mateřské škole za stejných podmínek jako občané ČR (§ 20 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, dále ŠZ). Cizinci, kteří nejsou občany EU mají zajištěn přístup ke vzdělávání k předškolnímu vzdělávání za stejných podmínek jako státní občané ČR za podmínky, že na našem území mají oprávnění k pobytu nad 90 dnů, popřípadě zvláštní právní postavení cizince (azyl, doplňková ochrana, rodič je výzkumný pracovník,..) I dětí-cizinců se týká přednostní právo na přijetí v posledním roce před zahájením povinné školní docházky.

Únor 2020 »
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Facebook    


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.